Rahvusvahelise enneaegse sünni päeva tähistamine Keskhaigla sünnitusmajas

Sel aastal tähistab Keskhaigla Sünnitusmaja taaskord rahvusvahelist enneaegse sünni päeva, mis toimub 17. novembril. Seda päeva tähistatakse üle maailma rohkem kui 60-s riigis, kus juhitakse tähelepanu enneaegselt sündinud lastele ja nende peredele.

Facebook_cover_ET

 

Traditsiooniliselt muudab selgi aastal Ida-Tallinna Keskhaigla koostöös valgusdisaini firmaga RGB Baltic ja turvafirmaga G4S Eesti enneaegse sünni päeva auks oma sünnitusmaja sirelilillaks. Sirelililla on enneaegselt sündinute tunnusvärv, mis tähistab uue elu algust ja sümboliseerib optimismi. Lilla valguse süütamine enneaegse sünni päeval on ilus žest, millega oma toetust avaldada.

20181118-DSC_3024

 

Eestis sünnib aastas ligikaudu 800 enneaegset last, kes veedavad oma esimesed elupäevad, nädalad ja isegi kuud haiglas.

Kõik siia ilma sündinud lapsed peavad saama võimaluse olla koos oma vanematega. Ka siis, kui laps vajab intensiivravi. Seega väärtustatakse Keskhaigla sünnitusmajas perekeskset intensiivravi. See tähendab, et enneaegselt sündinud lapse pereliikmed on lapse sünnist saati aktiivselt raviprotsessi kaasatud.

Tänavusel enneaegse sünni päeval pöörame tähelepanu perede koosolemisele juba vastsündinu esimesest päevast. Väga oluline on mõlema lapsevanema ööpäevaringne kohalolu intensiivravi osakonnas just nii kaua, kui kaua peab enneaegselt sündinud laps haiglas olema. Sealjuures on hindamatult tähtis ka isade toetus oma naisele, personalile ja oma lapse või lastele. 2018. aastal Keskhaigla sünnitusmajas läbiviidud Scene ehk rahvusvahelise perede Lähedusuuringu järgi leidis kinnitust, et nendel beebidel, kellel oli isa haiglas ema kõrval, oli nahk-naha kontakti ajaline kestust pea poole võrra pikem!

Sellele päevale omaselt korraldab Keskhaigla sünnitusmaja 17. novembril kell 11.00 traditsioonilise trepikontserdi, kus esineb torupillil Mari Meentalo ja hiljem järgneb tänuüritus, kuhu lisaks meditsiinitöötajatele, koostööpartneritele ja rinnapiimadoonoritele oodatakse ka ITK-s sündinud enneaegseid lapsi koos peredega.

AJAKAVA:

11.00                    Trepikontsert (III korrus), torupillil Mari Meentalo

11.30 – 13.00   Vastuvõtt Perekooli saalis

Tervituskõne – rahvastikuminister Riina Solman

Enneaegse sünni päeva tähtsus – dr Pille Andresson

Enneaegne laps ja perekeskne intensiivravi – Liis Tõnismäe

Tugi enneaegsete laste peredele – MTÜ Enneaegsed lapsed

Perekonnaks kasvamine pereintensiivis – isa Mart

Kogemusnõustaja roll enneaegse sünni juures – kogemusnõustaja Triinu Kalle

Emapiimapanga doonorite tänamine – dr Annika Tiit

 

Täname ürituse toetajaid AbbVie Biopharmaceuticals GmbH Eesti filiaali,  valgusdisaini firmat RGB Baltic, turvafirmat G4S, NUKU teatrit ja Suhkruinglit. Suured tänud meie heategijatele, kes tegid enneaegsetele lastele kingitusi – kaheksajalameister Liivia Soone, papude tegija Liisi Vesselov ja beebikomplektide kuduja Külli Ojamäe.

Go to top