Aasta Arsti tiitli pälvis dr Mall Varvas

Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) toimus juba neljateistkümnendat korda silmapaistvamaid töötajaid esile tõstev pidulik tunnustamisüritus. Aasta Arst 2018 tiitli pälvis Naistekliiniku günekoloogiaosakonna juhataja dr Mall Varvas.

dr Mall Varvas

Aasta Arst 2018 dr Mall Varvas. Foto: Raigo Pajula

ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee sõnas Väino Tuppitsa nimelises auditooriumis aset leidnud pidulikul tseremoonial, et oleme tublilt tööd teinud. „Oleme näidanud, et oleme olemas ja meid tahetakse. Head inimesed, aitäh, et olete nii palju panustanud,” tänas haigla juht kolleege.

Aasta Arst 2018 tiitli pälvis sel aastal dr. Mall Varvas, kes töötab naistekliinikus alates 1990. aastast, neist viimased 24 aastat juhib dr Varvas günekoloogia osakonda. Nende aastate jooksul on see arenenud üheks arvestatavamaks ja suuremaks günekoloogilise kirurgia keskuseks Eestis. Malli entusiasmil ja juhtimisel on kasutusele võetud ja pidevalt edasi arendatud mini-invasiivset kirurgiat günekoloogilistel operatsioonidel. „Ma olen väga uhke, et töötan ITK-s, tänan teid kõiki selle võimaluse eest,” ütles dr Varvas.

Dr. Varvas on hinnatud residentide poolt kui juhendaja, kes suudab ka esialgu keerulisena näivad ülesanded lihtsalt selgeks teha. Tal jätkub külma närvi, kannatlikkust ja emalikku hoolt algajate kolleegide õpetamisel. Residentide sõnul on ta eeskuju, kelle tasemele nii professionaali kui inimesena tahaks kunagi jõuda.

Aasta Arstidena leidsid äramärkimist veel erakorralise meditsiini arst dr Natalja Tšepil,  sisekliiniku ravikvaliteedijuht dr Ene Mäeots, taastusarst dr Eve Sooba, oftalmoloog dr Reili Rebane, radioloog dr Katrin Kõdar ja kardioloog dr Andres Reinold.

Aasta Õendustöötajaks 2018 kuulutati reumatoloogiakeskuse õendusjuht Katti Kõrve ning Aasta Hooldustöötajaks Urve Lauren õendus- ja hooldusabikliinikust.

Lisaks tunnustati ka Aasta Kliinilist Tugispetsialisti (haigla apteegi juhataja asetäitja Eve Elken), Aasta Mittekliinilist Spetsialisti (vanemklienditeenindaja Aivar Tahk), Aasta Sekretäri (Kerli Liiv), Aasta Klienditeenindajat (Maire Väizene) ning Aasta Puhastusteenindajat (Inna Stepanova).

Aasta Töötajate kõrval kuulutati välja ka perekond Tuppitsa poolt 2001. aastal algatatud dr Väino Tuppitsa mälestusfondi kolmas laureaat, kelleks on Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhataja dr Heidi Alasepp. Mälestusfondi eesmärk on toetada ja tunnustada kõrgetasemelise meditsiiniabi organiseerimise ja meditsiinipersonali eeskujuliku ettevalmistamise eest. Preemia andis dr Alasepale üle Väino Tuppitsa poeg Tõnu, kes ütles, et Ida-Tallinna Keskhaiglat hindavad inimesed üle Eesti. „See preemia on selleks, et teil oleks veelgi rohkem indu ja koostöötahet inimestele head arstiabi pakkuda.”

Mälestusfondi stipendiumi võitnud taastusravikliiniku juhataja dr Alasepp sõnas, et töö inimeste tervise tagasiandmine on kõige olulisem. „Meid on järjest rohkem vaja, näen järjest rohkem võimalusi, me ei jää loorberitele puhkama – lähme julgelt edasi.”

Go to top