Algab heategevuskampaania sügavalt enneaegsetele lastele stabiliseerimislaua ostmiseks

Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja koostöös Colonna Heategevusfondiga alustab heategevuskampaaniat „Aita päästa elu!“ sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislaua LifeStart ostmiseks.

colonna_heategevus_sunnitusmaja_paisebanner__AINULT-FOTO_1636x552

Heategevuskampaania kestab detsembri lõpuni ning selle eesmärgiks on stabiliseerimislaua soetamiseks annetajate abil kokku koguda 30 000 eurot. Annetusi saab teha telefoni teel või pangaülekandega.

Stabiliseerimislaud LifeStart on ainulaadse ergonoomilise disainilahendusega elustamisseadmetega varustatud voodi. Tänu stabiliseerimislauale saavad meditsiinitöötajad viivitada vastsündinu nabaväädi läbilõikamisega, mis tagab loomuliku nabaväädi vere ülemineku lapsele. See aitab sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda.

LifeStart stabiliseerimislaud 2 - tootja foto

Keskhaigla Sünnitusmaja neonatoloogia osakokonna juhataja doktor Pille Andressoni sõnul osutab üha suurem hulk tõendeid maailmas sellele, et hiline nabaväädi läbilõikamine pärast sünnitust annab vastsündinule mitmeid märkimisväärseid eeliseid: „Kui nabaväät lõigatakse läbi viivitusega, saab imik platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, kuniks avanevad vastsündinu kopsud ja ta hakkab iseseisvalt hingama. See on iseäranis oluline just enneaegsete vastsündinute jaoks. Praktika näitab, et kui vastsündinu hakkab hingama enne nabaväädi lõikamist, aitab see vähendada enneaegsusest tingitud kohanemise probleeme,“ märkis doktor Andresson.

Täna sarnast stabiliseerimislauda Eesti sünnitusmajades veel ei ole, kuid vajadus selle järele on suur. 2017. aastal sündis Eestis kokku 13 675 last, neist iga kolmas ehk 4175 last tulid ilmale Keskhaigla Sünnitusmajas, kellest 626 vastsündinut vajasid ravi neonatoloogia osakonnas.

_MG_8961

Kampaania eestvedaja, Colonna Heategevusfondi nõukogu esimehe Roberto de Silvestri sõnul on plaan stabiliseerimislaud soetada ning see Keskhaigla Sünnitusmajale üle anda kohe 2019. aasta alguses, et kõige pisemad ilmakodanikud võimalikult kiiresti senisest veelgi tõhusamalt abi saaks.

2018. aastal loodud Colonna Heategevusfondi asutaja on kinnisvarainvesteerimisfirma Colonna, kes alates 2013. aastast on heategevuskampaaniate käigus kogunud vastsündinute ja ennetähtaegsete laste aitamiseks Ida-Tallinna Keskhaigla ja Pelgulinna sünnitusmajadele üle 120 000 euro. Soetatud on vastsündinute elustamislaud, kuvöös, vastsündinu ajumonitor, aju hapnikusisalduse mõõteseadmed ning renoveeritud kaks peretuba.

Heategevuskampaania toetamine telefoni teel:

900 1005 – 5 eurot

900 1015 – 15 eurot

Pangaülekandega:

SEB Pank EE851010220025580016

Saaja: AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Selgitus: Aita päästa elu

Täpsemat infot kampaania kohta leiab: https://colonnacharity.ee/portfolio/aita-paasta-elu/

Colonna_heategevus_banner_ITK_980x225_EST

Go to top