Algav heategevuskampaania aitab peresid, kellel loomulikul teel laste saamine on raskendatud

 Heategevuskampaania “Aita lapsed ellu!” eesmärk on koguda raha Ida-Tallinna Keskhaigla Viljatusravikeskusele embrüoskoobi (Time-Lapse Incubator) soetamiseks, et tõsta viljatusravi efektiivsust. Seade on suureks abiks peredele, kellel loomulikul teel laste saamine on raskendatud.

Colonna_heategevus_aita-lapsed-ellu_ITK_ekraan_EST_1920x1080

 

Keskmiselt iga kümnes perekond Eestis puutub kokku viljatusega, mis tähendab, et nad ei rasestu loomulikul teel. Kehavälise viljastamise (In Vitro Fertilization ehk IVF) abil on ka neil perekondadel võimalus raseduseni jõuda.

Täna on kehavälise rasestumise õnnestumise määr Eestis keskmiselt 35-40%, uue embrüoskoobi abil on võimalik rasestumise õnnestumise määra tõsta isegi 50%-ni. See tähendab, et iga teine embrüo siirdamine võib viia soovitud raseduseni. Embrüoskoop võimaldab valida siirdamiseks välja kõige kvaliteetsemad embrüod. See tagab paremad tulemused ka vanematele ja korduvate ebaõnnestumistega patsientidele ning väheneb varases staadiumis peetunud raseduste arv.

Miks on uus embrüoskoop vajalik?

Embrüo on varajases arenemisjärgus olev loode, mis tekib, kui munarakk viljastatakse seemnerakuga. Kehavälisel viljastamisel kasvatatakse ja jälgitakse embrüoid laboritingimustes kuni 6 päeva. Täna Eesti viljatusravikliinikutes kasutusel olevate inkubaatorite puhul peab embrüoloog embrüo arengu jälgimiseks ja hindamiseks selle vähemalt kord päevas inkubaatorist välja võtma ning mikroskoobi alla panema. Embrüo on ülitundlik ja kõik keskkonnamuutused mõjutavad negatiivselt selle arengut. Lisaks põhjustab inkubatsioonikambrite avamine ja sulgemine embrüote kasvukeskkonna muutusi. Keskkonnatingimuste taastamine võtab aega, mis mõjutab taas embrüo kvaliteeti ja edasist siirdamist.

Uus embrüoskoop registreerib kogu embrüote arenguprotsessi spetsiaalse aegvõtte (time-lapse) tehnoloogia abil ja neid ei pea jälgimiseks inkubaatorist eemaldama. Temperatuuri kontrollitakse täpselt ja õhku puhastatakse pidevalt filtrite abil. Seega on embrüod stabiilses kasvukeskkonnas, mis sarnaneb loomulikule bioloogilisele keskkonnale naise emakas.

Embrüoskoobil on sisse ehitatud kaamera, mis pildistab embrüoid etteantud intervallidega. Aegvõtte (time-lapse) tehnoloogia võimaldab embrüo arenguprotsessi ekraanil ööpäevaringselt reaalajas jälgida ja salvestada, embrüote morfoloogilisi muutusi paremini tuvastada, embrüonaalset arengut jälgida ja pesastumisvõimet parandada. 

Esimene Eestis

Maailma suurimate viljatusravikeskuste praktika on embrüoskoobi efektiivsust igati tõestanud. Eestis oleks kaasaegne embrüoskoop esimene omataoline, aidates ka siinset viljatusravi tulemuslikkust tõsta – et meil sünniks rohkem terveid ja väga oodatud lapsi.

Annetades telefoni teel:

900 1005 – 5 eurot

900 1015 – 15 eurot

Annetades pangaülekandega:

SEB Pank EE851010220025580016

Saaja: AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Selgitus: Aita lapsed ellu

Kampaania eesmärk: koguda annetusi Ida-Tallinna Keskhaigla Viljatusravikeskusele embrüoskoobi ostmiseks

Annetusi kogume: kuni 31. detsember 2019

Go to top