Enneaegselt sündinud vastsündinute pereintensiivravi osakond sai 5-aastaseks

Eesti esimene uuenenud kontseptsiooniga neonatoloogia ehk enneaegselt sündinud vastsündinute pereintensiivravi osakond sai täna 5-aastaseks.

Uuenenud  kontseptsioon tähendab, et enneaegselt sündinud lapse pereliikmed on lapse sünnist saati aktiivselt raviprotsessi kaasatud. Loodud on võimalused, et pered saaksid juba vastsündinu esimesest päevast peale koos olla. Väga oluline on lapsevanemate ööpäevaringne kohalolu intensiivravi osakonnas just nii kaua, kui kaua peab enneaegselt sündinud laps haiglas olema. Hindamatult tähtis on ka isade toetus oma naisele, personalile ja lapsele või lastele. Selle perekeskse lähenemisega  kontseptsiooni tõid ITK naistekliinikusse Skandinaavia perekesksete haiglate eeskujul neonatoloogia osakonna juhataja dr Pille Andresson, günekoloog-konsultant dr Lee Tammemäe, kliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar ja mitmed teised head kolleegid Naistekliinikust.

„Teie olete siin naistekliiniku peres südamesse seemneid külvanud, et perekesksus oleks ikka tähtis. Kuna viies aasta on tähtpäevade arvestuses nn puuaasta, siis selle sümboliks kingin ma teile ja kõigile lastearstidele oma enda kasvatatud kuusepuu,“ ütles neonatoloogia osakonna ämmaemandustöö koordineerija Reet Vinkel.  

Palju jaksu teile imepisikeste enneaegsete eest hoolitsemisel!

Go to top