Aita päästa elu!

Keskhaigla Sünnitusmaja vajab sügavalt enneaegsete laste stabiliseerimislauda LifeStart, et aidata meie kõige pisemaid.

Tänu LifeStart voodi erilisele ergonoomilisele disainilahendusele pääsevad haiglatöötajad kohe pärast sündi vastsündinu ja ema juurde ning saavad viivitada nabaväädi läbilõikamisega, mis tagab loomuliku nabaväädi vere ülemineku lapsele. See aitab sügavalt enneaegsel beebil üsavälise eluga loomupäraselt kohaneda. Täna Eestis sarnast stabiliseerimislauda veel üheski sünnitusmajas ei ole. 

Aita meil soetada stabiliseerimislaud

Helistades 900 1005 annetad 5 eurot

Helistades 900 1015 annetad 15 eurot

Annetuse saab teha ka pangaülekandega:
SEB Pank EE851010220025580016
Saaja: AS Ida-Tallinna Keskhaigla
Selgitus: aita päästa elu

_MG_8961

Kuidas päästame elusid?

Keskhaigla Sünnitusmaja neonatoloogia osakokonna juhataja doktor Pille Andressoni sõnul osutab üha suurem hulk tõendeid maailmas sellele, et hiline nabaväädi läbilõikamine pärast sünnitust annab vastsündinule mitmeid märkimisväärseid eeliseid:

„Uuringud näitavad, et oodates nabaväädi klemmimisega 30–120 sekundit, saab vastsündinu platsentast lisaverd, mida seostatakse sünni järel vereringluse parema stabiilsusega, suuremate hemoglobiini väärtustega, vereülekande vähenenud vajadusega, ajuvatsakeste sisese verejooksu ja soole põletikulise haiguse vähenenud esinemissagedusega. Kui vastsündinu jääb sellisest hulgast lisaverest ilma, võib see osutuda ohtlikuks ning põhjustada hüpovoleemiat ja vererõhu langust, mis võib olla iseäranis oluline enneaegselt sündinud vastsündinu ja häiritud kardiorespiratoorse talitlusega vastsündinute jaoks.“

„Kui nabaväät lõigatakse läbi viivitusega, saab imik platsentast veel mõnda aega hapnikurikast verd, kuniks avanevad vastsündinu kopsud ja ta hakkab iseseisvalt hingama. See on iseäranis oluline just enneaegsete vastsündinute jaoks. Praktika näitab, et kui vastsündinu hakkab hingama enne nabaväädi lõikamist, aitab see vähendada üle enneaegsuse tingitud kohanemise probleeme,“ märkis doktor Andresson.

Rohkem infot: colonnacharity.ee

Colonna_heategevus_banner_ITK_980x225_EST

Colonna_Heategevusfond_EST_mainsünnitusmaja logo

Go to top