Imetamise alane teabepäev meie haiglas

Augustikuu esimesel nädalal tähistatakse üle maailma rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat ja sel puhul korraldas meie haigla  imetamise alase teabepäeva.

Traditsioonilisele imetamispiknikule olid oodatud rasedad ja juba sünnitanud emmed peredega. Meie sünnitusmaja töötajad jagasid uusi teadmisi imetamise ja naise tervise kohta. Kõigil oli võimalus vahetada kogemusi ja rõõme, jagada mõtteid ja maitsta suviseid tervislikke suupisteid.

„Emapiima pole võimalik täielikult asendada ühegi tootega. Lisaks lapse immuunsüsteemi toetamisele on imetamisel pikaajaline kaitsev toime lapse südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi ja ülekaalulisuse vastu ning imetaval emalgi väheneb risk haigestuda rinna- või munasarjavähki, seejuures mida kauem imetada, seda väiksem risk,“ selgitas ITK naistekliiniku sünnitusosakonna imetamise nõustamise juht Marge Põldma.

Vabas õhus ja õhkkonnas toimub ka arutelu selle aasta moto teemal, milleks on „Imetamine töökohal“. Oma seisukohti jagavad personali- ja ämmaemanduse valdkonna esindajad. „Tööle naasvatel emadel on vastavalt Töötervishoiu ja tööohutuse seadusele õigus võtta tööpäeva kestel pause kuni pooleteiseaastase lapse rinnaga toitmiseks iga 3 tunni järel vähemalt 30 minutit, kaksikute puhul vähemalt 1 tund. Vaheajad lapse toitmiseks arvestatakse tööaja hulka,“ ütles Põldma.

 
Go to top