Kuidas ennetada väikelapse mürgistust?

Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder jagab ITK perekoolis tasuta nõuandeid, kuidas muuta oma kodu uue ilmakodaniku jaoks mürgistustevabaks ja kuidas ennetada väikelaste mürgistust.

28. septembril toimub ITK perekoolis esmakordselt seminar „Mürgistusohtude ennetamine lapse sünnist kolmanda eluaastani“.

Seminaril räägib Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder mürgistustevaba kodu olemusest ja kemikaalidest meie elukeskkonnas. Spetsialist jagab emadele ka kasulikke nippe olukordadeks, mille ohtlikkuse peale emad ise ei pruugi tulla ja mida tavapäraselt märgatakse alles siis, kui õnnetus käes.

„Ehkki kõik mürgistused on ennetatavad, puudutavad enam kui pooled mürgistusinfoliinile 16662 tehtud kõnedest lapsi kuni 3. eluaastani,“ märkis Mare Oder. „Seminaril räägime põhjustest ja ka sellest, et valdavalt kõik mürgistused on toimunud kodudes. Kindlasti ei pea uus ilmakodanik saama mürgistust ei ekslikult valesti manustatud ravimist ega käeulatusse jäetud kemikaalist või muust ohtlikust materjalist.“

Seminaril näidatakse ka mürgistusjuhtumeid, millega infoliini konsultantide poole pöördutakse. Seejuures selgitab spetsialist, millised on õiged esmaabi võtted ning mida oleks selle tarbeks mõistlik kodusesse apteeki varuda.

Esimene seminar „Mürgistusohtude ennetamine lapse sünnist kolmanda eluaastani“ toimub 28. septembril kell 14:00-15:30 ITK perekoolis (Ravi 18, naistekliiniku 1. korrus). Seminar on kõigile osalejatele tasuta.

Täpsem info ja registreerumine SIIT.

baby-1512014_1280

Go to top