Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga pärjatud Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku juhataja dr Lee Tammemäe ütles, et tema eesmärgiks on alati olnud naiste hea tervis, hea sünnitusabi ja terve vastsündinu.

lee

Dr Lee Tammemäe

Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga pärjatud Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku juhataja dr Lee Tammemäe ütles, et tema eesmärgiks on alati olnud naiste hea tervis, hea sünnitusabi ja terve vastsündinu.

„Tunnustus on väga ootamatu,“ tunnistas Tammemäe. „Tänan inimesi, kes mind selle tunnustuse saamiseks on esitanud.“

„Olen õnnelik inimene, sest teen  tööd, mida väga armastan. Naistearstil on oma tegevusega võimalik mõjutada väga paljusid inimesi,  arsti tööl on vahetu tagasiside, kunagi pole töö  rutiinne ja eluaeg peab õppima. Meditsiini ei saa õppida ainult õpikust. Olen väga tänulik oma õpetajatele, kes seletasid, kuidas raamatutarkust siirdada tegelikku ellu ja õpetasid, kuidas hakkama saada oma töö emotsionaalse poolega.“

„Olen alati tahtnud oma patsiente aina rohkem ja paremini aidata, kuni ühel hetkel juhtus nii, et minust sai ka selle töö korraldaja. Naiste tervis, hea sünnitusabi ja terve vastsündinu on olnud minu töö sisuks ja eesmärgiks pikka aega,“ rääkis naistekliiniku juht, märkides, et teenetemärk ei ole tunnustus ainult talle, vaid kogu kollektiivile.

„Meditsiin ei ole sport, kus tulemusi saab mõõta sentimeetrites, sekundites või kilogrammides ja kus kõik tiirlebki medali ümber. Meditsiin on katkematu protsess ja igapäevane kollektiivne töö parema abi suunas, medaleid jagatakse meditsiinis harva. Minu tunne on praegu sama hea nagu sportlasel, kes on võitnud olümpiamängudel kuldmedali mõnel kollektiivsel alal, näiteks jalgpallis.“

„Sünnitusabi ja günekoloogia ei ole ühe arsti soolo, vaid see on suure ja hea meeskonna ühistöö.

Minu ümber on võimekad kolleegid ja see tunnustus on kõigile neile, kellega igapäevaselt koos aitame meie emasid ja naisi.“

„Soovin oma patsientidele kiiret paranemist, oma kolleegidele sära silmadesse ja sugulastele mõistlikku suhtumist öövalvetesse ja erakorralistesse väljakutsetesse,“ ütles Tammemäe.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel antakse riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

 

Go to top