Meie haigla tegi enneaegselt sündinud beebide emmedele üllatuse

Naistekliiniku neonatoloogia osakond korraldas 17. novembril  Rahvusvahelise Enneaegse Sünni päeva puhul haiglas olevatele enneaegsete beebide emadele erilise päeva ja kutsus poliitikuid osalema ümarlaual, et teadvustada probleemkohti ja otsida koos lahendusi.

17. novembril oli enneaegsete lastega haiglas olevatele emadele pühendatud eriline päev. Hommikupoolikul ootasid neid suupisted, muusika, väikesed meened, jumestus, soeng ja ka pildistamine. Keskpäeval esines naistekliiniku trepihallis kitarrivirtuoos Paul Neitsov, kes andis tunniajase kontserdi.

Rahvusvahelise enneaegse sünni päeva auks muutus taaskord Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmaja üheks ööpäevaks sirelilillaks, sest just see värv on enneaegsete tunnusvärviks, mis tähistab uue elu algust ning sümboliseerib optimismi.

Aastas näeb Eestis ilmavalgust u 13 000 last. Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku sünnitusmajas sünnib neist iga kolmas. Enneaegseid lapsi sünnib ITKs ligi 350, kes veedavad oma esimesed elupäevad, -nädalad ja isegi -kuud haiglas. Ida-Tallinna Keskhaiglas asub enneaegsete keskus, mille piirkonda kuuluvad Põhja-Eesti, Ida-Virumaa, Pärnumaa, Järvamaa, Lääne-Eesti ja saared.

Enneaegselt sündinud beebide ellujäämise protsent on võrreldav Põhjamaadega. „Meie eesmärgiks on mitte ainult elulemus vaid ka elukvaliteet. Kui veel paarkümmend aastat tagasi läks 70% enneaegseid ellujääjaid haiglast välja siiski erinevas raskusastmes haiguse, arenguhäire või puudega, siis nüüd on see protsent 30. Selliste tulemuste taga on väga hea meeskonnatöö ja pikaajaline kogemus,“ ütles ITK neonatoloogia osakonna juhataja dr Pille Andresson, kes on seda tööd teinud juba 25 aastat.

„Enneaegsete ravi peab olema nii kvaliteetne, et neil, kes ellu jäävad, oleks võimalikult täisväärtuslik elu. Meie tööst sõltub kõik, mis tulevikus olema saab. Seepärast on neonatoloogia väga oluline meditsiinivaldkond“.

Go to top