Millega arvestada sünnitama tulles?

Kui sünnitustegevus on alanud või on puhkenud looteveed, ootame Sind Keskhaigla sünnitusmajja – Ravi 18.  Seoses Covid 19 viirusepuhanguga Eestis, oleme sünnitajate ja beebide ohutuse ning turvalisuse tagamiseks rakendanud täiendavaid ohutusmeetmeid.

Vaata video, kus meie ämmaemandusjuht Vivian Arusaar teeb ülevaate, mis Sind sünnitama tulles ees ootab.

 

 

Sünnitusmajja saabumisel antakse igale pöördujale ette kaitsemask ning vastuvõtmisel tuleb täita tervisedeklaratsioon, kus täpsustame üle, et ega ei ole olnud kokkupuudet Covid- 19 viirushaigega või hiljuti saabutud välisriigist. Samuti mõõdetakse kehatemperatuur.

Kõikidelt sünnitajatelt võtab ämmaemand koroona viiruse testi, et välistada ja selgitada välja võimalik Covid- 19 viiruse varjatud kulgemine.  Selleks viib spetsiaalsesse kaitseriietusse riietunud ämmaemand peenikese pulgakese Sinu ninakäikudesse, et koguda ninaneelust sekreet uuringule saatmiseks. Analüüsi vastus saabub tavaliselt mõne tunni jooksul. See on vajalik eelkõige, et tagada vastsündinu turvaline hooldamine sünnijärgselt.

Analüüsi võtmise järgselt jätkatakse tavapäraste haiglasse vastuvõtmise toimingutega. Küsitletakse tervisesisundi kohta, tehakse KTG uuring, mõõdetakse vererõhk ning vajadusel võetakse ka muud analüüsid. Seejärel saadab Sind haigla töötaja sünnitustuppa. Sünnitaja peab kaitsemaski kandma kuniks on selge, et tema koroonaviiruse testi vastus on negatiivne.

Kõikidele sünnitajatele on kindlasti heaks uudiseks, et alates 18. maist lubame taas sünnitajaga kaasa tulla lapse isa või muu lähedase ja koos elava pereliikme. Haiglasse sünnituse juurde tulev pereliige peab olema terve ning järgima haigla poolt kehtestatud täiendavaid ohutusmeetmeid. Meie sünnitusmajas tuleb selleks ka sünnituse juurde mineval pereliikmel täita tervisedeklaratsioon ja samuti kontrollitakse saabumisel kehatemperatuur. Kogu haiglas oleku aja tuleb kanda kirurgilist kaitsemaski ja tal ei ole lubatud haiglast vahepeal lahkuda.

Sünnitoetajaid (doulad) ja teisi alternatiivseid tugiisikuid sünnitusosakonda hetkel veel ei lubata. Samuti ei ole võimalik tagada just ohutuse seisukohalt pereliikme juuresolek keisrilõikuse korral operatsioonitoas, sest mida suurem on inimeste hulk, seda raskem on tagada nende kontrollitud liikumist ja vältida juhuslikke kontakte kõikide osapoolte jaoks.

Pereliige peab lahkuma haiglast, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse. Seetõttu soovitame kõigil enne haiglasse tulekut veenduda, et kaasa oleks pakitud nii telefonilaadija kui arvuti kasutamiseks vajalik. Haiglas on kõikidele kättesaadav tasuta Wifi ning sünnitusjärgsel haiglas viibimise perioodil saab lähedastega kontakti ja pilte vastse ilmakodaniku käekäigust jagada erinevate internetilahenduste abil.

Seega vaatamata sellele, et peame veel tänagi tavapärasest erineva sünnitusmaja töökorralduse hoidma, tahan kõikidele sünnitajatele julgustuseks öelda, et meie personal on alati valmis Sulle nõu ja jõuga abiks olema ning et küsida võib kõike, milleks hetkel soovi ja vajadust on.

Ka neil juhtudel, kui peaks ootamatuilt selguma, et oled haigestunud koroonaviirusesse, tagame Sulle vajaliku abi ning arvestades kõiki ohutusmeetmeid, teeme kõik selleks, et tunneksid ennast koos beebiga hoitud ja turvaliselt.

Kohtumiseni Keskhaigla sünnitusmajas!

Go to top