Naistekliinik kutsub osalema imetamispiknikul

Augusti esimesel nädalal tähistatakse Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus nagu ka mujal maailmas rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat.

Imetamise nädala tähistamiseks korraldab ITK Naistekliinik teisipäeval, 2. augustil kl 12.00–14.00 ITK Ravi tn 18 korpuse tagusel haljasalal pikniku, kuhu ootame kõiki rinnaga toitvaid emasid peredega ja beebiootel naisi, kes soovivad rohkem infot imetamise kohta. Tasuta üritusel pakutakse tervislikke jooke-suupisteid ja kavas on toredaid tegevusi.

ITK imetamise nõustamise juht Agnes Selin selgitab, et rinnapiim on lapsele parim toit ja tugevdab tema immuunsüsteemi: „Rinnapiim on asendamatu ning aitab lapsel kasvada ja jõudu koguda. Lisaks tugevdab imetamine naise tervist, aitab vähendada rinnanäärme vähi, diabeedi ja südame-veresoonkonnahaiguste riski.“

Beebisõbraliku haiglana väärtustab ja toetab Ida-Tallinna Keskhaigla lapse rinnaga toitmist ning on võtnud südameasjaks olla kõikidele emadele imetamise alustamisel ja selle edasises õnnestumises toeks. Enamasti kulgeb rinnaga toitmine kohe esimestest päevadest ladusalt, siiski vajab vahel ka imetamine õppimist ja harjutamist. ITK ämmaemandaid on tunnustatud mitmel korral aasta ämmaemanda tiitliga. Värsketel emadel on võimalik pöörduda ITK imetamise nõustamise kabinetti või osaleda imetamisteemalistel perekooli loengutel.

Vaata lisainfot Facebookist

Go to top