Naistekliinikusse rajatakse imetamisruum

Kümme aastat beebisõbraliku haigla tiitlit kandnud Ida-Tallinna Keskhaigla astus järgmise sammu haiglat külastavate emade heaks – naistekliinikusse ehitatakse vastuvõttu ootavatele emadele ja beebidele imetamisruum.

“Imetamisruumi rajamine on oluline osa beebisõbraliku haigla kontseptsioonist – meie eesmärk on olla emadele toeks ja edendada rinnaga toitmist,”  ütles Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar. Nii saavadki juba õige pea naistekliinikus oma vastuvõtuaega ootavad emad privaatses imetamisruumis oma beebit toita.

Ema-lapse tuba rajatakse naistekliiniku 0-korrusele, registratuuri kõrvale. Seetõttu on ehituse ajaks naistekliiniku registratuur ajutiselt kolinud kabinetti 0019.

ehitus1

Arusaar nentis, et just ruumipuudus on põhjus, miks seni veel haiglas imetamistuba ei ole. Nüüd leiti aga, et niivõrd suure registratuuri järele pole enam vajadust, sest suur osa dokumentatsioonist on digitaliseeritud. Seega ehitatakse registratuur väiksemaks ja vabale pinnale rajatakse ema-lapse tuba.

Imetamisruumi ehitamist rahastab AS Ühisteenused, kes ITK territooriumil parkimiskorralduse eest vastutab. “Seega läheb haigla territooriumil parkimiskorda eiranud parkijate trahviraha sel aastal laste ja emade heaks,” märkis Arusaar.

Varasemalt on parkimistrahvidest kogunenud raha abil soetatud keskhaigla sünnitusmaja perepalatitesse uued vastsündinute voodid ning paigaldatud silmapolikliinikusse laste silmaarstide ootealale interaktiivne mängulaud.

Ida-Tallinna Keskhaigla kannab alates 2008. aastast Eestis ainsana UNICEF’i beebisõbraliku haigla tiitlit. Beebisõbraliku haigla põhimõtted on lihtsad ja inimlikud – armastus ja hoolivus, ema ja lapse lähedus, rinnapiima vajalikkus ning eelduste loomine edukaks imetamiseks.

imetamise vestlusring

Go to top