Oluline info rasedatele

Üksteise tervise hoidmiseks oleme võtnud kasutusele meetmeid, et vältida COVID-19 nakkuse levikut.

Toome välja olulisemad tähelepanekud, mida muudatused on puudutanud või mida tuleks silmas pidada:

  • Uriiniproove saab jätta naistekliiniku emadusnõuandla (Ravi 18, B-korpus, 0-korrus) välisukse juures olevale lauale E–R kl 7.30–11.00. Pärast kella 11.00 tuleb uriiniproov viia C-korpuse kabinetti RC0247 (II korrus, E–R kuni kl 16.00).
  • Ravi 18 üksuses saab vereanalüüse anda C-korpuses, kabinetis RC0247 (II korrus) E-R kella 7.30–16.00.
  • Arsti ja ämmaemanda vastuvõtule tulles tuleb läbida uksel kontrollpunkt, kus suunatakse käsi desinfitseerima ja antakse kandmiseks kaitsemask.
  • Kui Sul on viirushaigusele iseloomulikke tunnused (kurguvalu, köha, nohu, palavik), ära tule plaanilisele vastuvõtule. Võta meiega ühendust aadressil rasedus@itk.ee või helista registratuuri numbril  666 1900. Kindlasti leiame Sulle uue sobiva aja ja Sa saad külastada arsti või ämmaemandat, kui oled paranenud.
  • Palun tule ämmaemanda ja naistearsti vastuvõtule ilma laste ja kaaslaseta. Ainult I trimestri skriiningu ja anatoomia uuringu ultrahelisse võib tulla koos ühe täiskasvanud kaaslasega.

Jätkuvalt kehtib naistekliinikus külastuskeeld, kuid avatud on perepalatid ja toimuvad peresünnitused. Lapse isa või sünnitajaga koos elav pereliige võib olla nii sünnituse juures kui ka hiljem perepalatis.

Lähedastel on lubatud haiglas viibimise ajal saata pakke. Naistekliinikus viibivatele patsientidele saadetavate pakkide vastuvõtmise ajad ja kohad:

  • E-N kella 16.00-18.00 naistekliiniku (Ravi tn 18, B-korpus) 0-korruse fuajees.
  • Reedel sünnitajate vastuvõtus kella 16.00-18.00.
  • Laupäeval pakke vastu ei võeta.
  • Pühapäeval sünnitajate vastuvõtus kella 11.00-13.00.

Lähedasele, kes viibib haiglas kauem kui 2 päeva, võib tuua isiklikke asju (nt prillid, laadija, raamat, pliiats, hügieenitarbed, aluspesu, sokid jms), ka jooke (nt mahla kuni 1L), väikses koguses pakendatud suupisteid, näkse (nt müslibatoon), kuid mitte riknevaid toiduaineid. Lilli palume mitte tuua.

NB! Palume pakile korrektselt märkida patsiendi ees- ja perekonnanimi ning osakond – vaid nii jõuab pakk õige inimeseni.

Covid-19 olulise info, mida peab teadma, leiate SIIT

Hoiame üksteist ja püsime terved!

Go to top