Peale lapse sündi sünnitusmajas

Meie sünnitusmajas saab sünnitaja juures viibida temaga koos elav pereliige, kel on võimalik olla naisele toeks ja lapse sünnihetke juures.

Anname teile piisavalt aega, et sünnitustoas jõuaksite uut ilmakodanikku uudistada ja üheskoos tutvust teha. Peale sünnitust lubame perel olla koos kaks tundi – sel ajal on laps oma isa või emaga nahk naha kontaktis ja ema rinnal saab oma esmase imemiskogemuse.

Edasi saadetakse naine koos lapsega sünnitusjärgsesse palatisse puhkama ning siis tuleb pereliikmel haiglast lahkuda.

Oluline on haiglakotti pakkides mõelda ka enda peale. Kunagi ei tea ette, kui pikalt kulgeb sünnitus ja kaua peab lapsega haiglas viibima. Sünnitusmajja tulles võib kaasa võtta endale meelepärast snäkki ja jooki, et sünnituse ajal või peale seda, midagi põske pista.

Sünnitusjärgses palatis pakume emale kolm korda päevas süüa. Kuna haiglas viibimise ajal välja ei saa, siis soovitame endale sobivad vahepalad ise kaasa võtta. Kui haiglas on viibitud kauem kui kaks päeva, lubame lähedastel saata ka paki, milles võib olla suupisteid, jooki ja isiklikke asju.

Palatites on olemas tasuta wifi ühendus, nii et kindlasti võtta kaasa ka telefoni ja/või arvuti laadija, et saaksite neid haiglas veetmise ajal kasutada.

Esmasünnitajatel on soovituslik sünnitusmajas viibida 48 tundi. See aeg on vajalik emale taastumiseks ning ema ja lapse tervise jälgimiseks. Sünnitusjärgselt toetame ema imetamisel ning anname emale imetamisalast nõu. Haigla personal pakub igakülgset abi emale ja tuge vastsündinu hooldusel.

Kui laps on siia ilma sündinud, hakkab naise elus üks oluline etapp – sünnitusjärgne periood. Lisaks emarolliga kohanemisele, hakkab naise keha taastuma sünnitusest.

Perekooli videoloengus räägib Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemand Kärt Maalinn muutustest naise organismis sünnitusjärgsel perioodil. Videos käsitleme teemasid nagu esimesed sünnitusjärgsed tunnid, enda eest hoolitsemine (hügieen), taastumine sünnitusest, enesetunne pärast epiduraalanesteesiat (seljasüsti) või keisrilõiget jne.

Go to top