Podcast 9KUUD

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku arstid ja ämmaemandad osalesid Pere ja Kodu podcasti saates „9 KUUD“, mis aitab vastata paljudele rasedust ja sünnitust puudutavatele küsimustele, mis lapseootel naisi ja nende kaaslasi vaevata võib. Saatejuht on Katariina Ratasepp.

Saateid, milles osalesid meie töötajad, saab järele kuulata siit:

Mida oodata esimestel raseduskuudel?

Saates räägivad ämmaemandad Aet Leesment ja Hedi Pajuste raseduse kahest esimesest kuust ja sellest, millal tulla rasedusega arvele. Lisaks on juttu toimumisest, elustiilist, toidulisanditest, raseduse aegsest iiveldusest, emotsioonide kõikumisest, väsimusest jpm.

9 kuud · 2. kuu – mida oodata esimestel raseduskuudel?

Naistearsti soovitus: kui mees ei taha arsti juurde kaasa tulla, ärge sundige teda!

Saates räägib naistearst dr Konstantin Ridnõi raseduse teisest trimestrist ja sõeluuringutest. Juttu tuleb ka, kuidas kaasata meest, venitusarmidest, reisimisest, vaktsineerimisest jpm.

9 kuud · 4. kuu – Naistearsti soovitus: kui mees ei taha arsti juurde kaasa tulla, ärge sundige teda!

Kliiniline psühholoog: on ka patsiente kel on raseduse ajal diagnoositud rinnavähk

Rasedusekriist ja psühholoogilisest abist raseduse aja räägib kliiniline psühholoog Ada Alliksoo. Teemadeks on emotsioonide kõikumine, milliste murede korral on vaja abi psühholoogilt, traumaatiline kogemus, hirmud sünnituse ees, naise ja mehe omavahelised suhted, antidepressandid jpm.

9 kuud · 6.kuu – Kliiniline psühholoog: on ka patsiente, kel on raseduse ajal diagnoositud rinnavähk

Ämmaemand selgitab, kui palju kaalu rasedusega juurde koguda tohib

Selles saates räägivad ämmaemandad Mariliis Hunt ja Kersti Luha toitumisest, gestatsioonidiabeedist, liikumisest ja kaalu hoidmisest raseduse ajal.

9 kuud · #8 Ämmaemand selgitab, kui palju kaalu rasedusega juurde koguda tohib

Verejooks, düstookia ja teised ootamatused, millest enne sünnitust teadlik olla

Kuigi me kõik loodame, et sünnitus kulgeb võimalikult hästi, võib sünnitusel ette tulla ka ootamatuid ja keerukaid olukordi. Naistearstid dr Kristel Krunks ja dr Angela Kalamees räägivad erakorralistest olukordadest sünnitustel ning kodusünnitusest.

9 kuud · Verejooks, düstookia ja teised ootamatused, millest enne sünnitust teadlik olla võiksid

Go to top