Rasedate jälgimine ja sünnitama tulek alates 18. maist

Üheksa nädalat kehtinud eriolukorra meetmed hakkavad Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus alates 18. maist järkjärgult leevenema. Suur tänu, et olete olnud seni nii mõistvad ja ilusti kehtestatud piiranguid tublilt jälginud.

naistekliinik_2

Toome välja olulisemad muutused ja veel kehtima jäävad piirangud, mida raseduse jälgimisest või sünnitusele tulles pead teadma:

  • Vastuvõtule või sünnitama tulles antakse Sulle ette kaitsemask, mõõdetakse kehatemperatuuri ning tuleb täita tervisedeklaratsioon, kus täpsustame üle, kas on olnud kokkupuudet Covid- 19 viirushaigega või hiljuti välisriigist saabunutega.
  • Jätkuvalt ei ole lubatud tulla arsti või ämmaemanda visiidile (sh ultraheliuuringule) koos kaaslasega.
  • Sünnitama tulles võtab ämmaemand Sinult koroona viiruse testi, et välistada või selgitada välja võimalik Covid- 19 viiruse varjatud kulgemine.
  • Lubatud on peresünnitused – sünnitusele võib kaasa tulla lapse isa või muu sünnitajaga koos elav pereliige. Haiglasse sünnituse juurde tulev pereliige peab olema terve ning järgima haigla poolt kehtestatud täiendavaid ohutusmeetmeid. Pereliige peab samuti täitma tervisedeklaratsiooni ning kontrollime tema kehatemperatuuri. Kui selgub, et ema Covid-19 viiruse test on positiivne, peab kahjuks sünnitusel viibib pereliige haiglast lahkuma, kuna on üsna tõenäoline, et mõlemad vanemad on viiruse kandjad. Haiglas oleku ajal tuleb kanda kirurgilist kaitsemaski ning vahepeal pole lubatud sünnitustoast lahkuda. Sünnitusjärgsesse palatisse üleviimisel peab pereliige lahkuma.
  • Veel ei saa lubada perepalatitesse kaaslast ning jätkub külastuskeeld. Haiglas viibivale perele pakkide saatmine ja haiglas oleku ajal toidukulleriteenuse kasutamine ei ole lubatud.
  • Traditsioonilisi perepalateid hetkel kasutuses ei ole, sest need on muudetud emade ja laste palatiteks ja nendes viibimine on tasuta.
  • Kui ema ja laps on terved, on võimalik sünnitusmajast kojuminek enne 48 h möödumist.
  • Raseduse jälgimise ajal jätkuvad osaliselt kaugvastuvõtud, mil rasedaga võetakse ühendust telefoni teel, nõustatakse ja lepitakse kokku edasised tegevused ning uuringute/analüüside tegemine.
  • Avatud on ämmaemandate nõuandeliin, kuhu saab helistada esmaspäevast reedeni kella 8-16. Ühendust saab võtta telefoni numbril 53977077. Meie ämmaemandad pakuvad telefoni teel nõu kõigile Ida-Tallinna Keskhaiglas arvel olevatele rasedatele.
  • Perekool on ajutiselt suletud. Vaata õppevideoid Perekooli lehelt

 

Go to top