Ämmaemanda vastuvõtt rasedatele

  • Kui oled ravikindlustatud, ei pea Sa ämmaemanda vastuvõtu eest tasuma
  • Kui Sul puudub ravikindlustus, saad tulla ämmaemanda tasulisele vastuvõtule, mille hind on 25 eurot

Kui rasedustest näitab positiivset vastust, peaksid ämmaemanda juurde läbivaatuseks aja kinni panema. Tee oma esimene visiit ämmaemanda juurde 6.-9. rasedusnädalal, soovitatavalt enne 12. rasedusnädalat. Ämmaemand saab raseduse lõplikuks tuvastamiseks kasutada ultraheli. Arenev loode on esimest korda nähtav raseduse 6.-7. nädalal.

erakorralineKa edaspidi tuleb Sul raseduse jooksul käia ämmaemanda juures regulaarses kontrollis − siin saad küsida nõu, rääkida oma rõõmudest aga ka vaevustest ning läbida rasedusaegsed uuringud.

Ämmaemandad abistavad Sind ka lapse sünni juures. Üldjuhul viibib Sinu sünnitusel valves olev ämmemand. Kui soovid sünnituse juurde Sind raseduse ajal konsulteerinud ämmaemandat, saad valida individuaalse ämmaemanda teenuse.

Emadusnõuandlas töötavad paralleelselt ämmaemandatega ka naistearstid, kellega on vajaduse tekkimisel võimalik koheselt konsulteerida.

Lapseootel naisele ja kõhus kasvavale beebile on vajalikud mitmesugused uuringud. Lisaks saad tellida tasulise ultraheliuuringu koos pildi või videoga oma kasvavast lapsest ning soovi korral saab lihtsa vereanalüüsi abil testida teatud kindlate kromosoomihaiguste esinemist lootel.

Rasedusaegseid uuringuid viivad läbi ämmaemandad ja naistearstid. Uuringud toimuvad koostöös meie haigla rahvusvaheliselt tunnustatud kesklabori ja sünnituseelse osakonna spetsialistidega.

Go to top