Rasedusega arvele võtmine on lihtne

Mida teha, kui rasedustest näitab positiivset tulemust ja soovid tulla rasedusega arvele?

Sinu hommikune rasedustest näitab kahte triipu. Palju õnne, sa oled lapseootel. Esimestel nädalatel võid tunda mõningast väsimust, rindade valulikkust, muutusi söögiisudes ning lõhnatajus. Samas ei ole muretsemiseks põhjust ka siis, kui tunned ennast tavapäraselt hästi. Peale positiivse testi saamist võiksid broneerida endale aja ämmaemanda vastuvõtule kas helistades registratuuri numbrile 6661900 või läbi iPatsiendi portaali https://ipatsient.itk.ee/. Parim aeg ämmaemanda vastuvõtule tulekuks on raseduse 6.-9.nädalal, siis on sinu beebi ka ultrahelis kenasti nähtav. Raseduse suurust arvestatakse nädalates ja arvestus toimub viimase menstruatsiooni esimesest päevast.

Vaata klippi: Rasedusega arvele võtmine Keskhaigla Sünnitusmajas  

Esimene visiit ämmaemanda juurde

Soovitame sul tulla vastuvõtule 10-15 minutit enne visiidi algust ning pöörduda esmalt registratuuri, kus küsitakse sinult mõningaid andmeid nn. elukoha aadress ja kontakttelefon. Kaasa tuleks kindlasti võtta  isikut tõendav dokument.  Keskhaigla Sünnitusmaja ämmaemandad võtavad vastu nii  Ravi 18 emadusnõuandlas kui ka polikliinikus, aadressil Hariduse 6.

Ämmaemand teeb sellel visiidil ka esimese ultraheli, kus on alates 6 rasedusnädalast võimalik näha sinu beebit, tema südametööd ning beebi mõõtude järgi kalkuleerida oletatavat raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. Sellel visiidil väljastab ämmaemand sulle saatekirjad edasisteks analüüsideks ja uuringuteks. Esimesed vereanalüüsi ja uriinianalüüsid soovitame tavapäraselt anda raseduse kümnendal nädalal. Vereanalüüside andmiseks tuleks pöörduda meie laborisse hommikusel ajal, tühja kõhuga- söömata, joomata. Meie laborid asuvad Ravi 18, Silmakliiniku II korrusel, Tõnismäe polikliinikus Hariduse 6, ja Magdaleena polikliinikus Pärnu mnt 104. Kõik laborid on avatud igal tööpäeval alates 7:30. Kaasa tuleks võtta ka nimekleebisega markeeritud  uriini analüüside katsutid koos saatekirjadega, mille saad anda laboris selleks ettenähtud kohta.

Kui sinu varasemate rasedustega on olnud probleeme võid ämmaemanda vastuvõtule pöörduda ka varem ning erakorraliste porobleemide korral on ööpäeva ringselt avatud meie naistekliiniku erakorraline vastuvõtt Ravi 18.

Meie ämmaemandad töötavad selleks, et sulle lapseootusajal toeks olla. Küsi julgel lisainfot oma ämmaemandalt ning räägi talle oma muredest.

Go to top