Vaimne tervis ja emaks saamine

Rasedusaegne- ja sünnitusjärgne periood on Sinu ja Sinu beebile oluline aeg, kuid ka mõnikord suur väljakutse, mis vajab toetust ja julgust.

 

Pakume kliinilise psühholoogi teenust raseduse aegselt kui ka sünnitusjärgselt tekkinud vaimse tervise probleemide korral.

Kui Sul on varasemalt diagnoositud depressiooni, on Sul suur oht peale sünnitust sellesse taas haigestuda. Ka varasemalt esinenud teised psüühikahäireid võivad raseduse ajal taas aktiveeruda.

Kindlasti on kliinilise psühholoogi konsultatsioon vajalik depressiooni, ärevuse, foobiate, paanikahäirete, uneprobleemide, söömishäirete, sundmõtete ja suhteprobleemide korral.

Nii raseduse ajal kui ka mõnda aega peale sünnitust tegeleb Sinu psüühikahäiretega kliiniline psühholoog, kes jälgib ja toetab Sinu psüühikat. Konsultatsiooni käigus hindab ta Sinu psüühikahäiret ja selle tõsidust ning koostab Sulle esialgse raviplaani. Vajadusel viib ta läbi kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapiat, mis on teadlikud tõestatud teraapiavorm, kus tegeletakse inimese mõtlemise, tunnete ja käitumise seoste analüüsi ning nende mustrite muutmisega, mis psüühikahäireid alal hoiavad.

  • Naistekliinikus võtab rasedusaegsete ja -järgsetel vaimse tervise probleemidega patsiente vastu kliiniline psühholoog Ada Alliksoo, kelle juurde oleks hea tulla ka juba probleemi ennetavalt – eriti juhtudel, kui on eelnevalt olnud juba meeleolu- või ärevushäired.
  • Räägi oma  vaimse tervise muredest ämmaemandale, kes saab Sind suunata kliinilise psühholoogi konsultatsioonile.
  • Pööra oma vaimsele tervisele tähelepanu ja otsi kindlasti abi juba siis, kui negatiivsed või häirivad tunded ei möödu, vaid hakkavad segama igapäevaeluga toimetulekut.

Raseduskriisi nõustamine

Ida-Tallinna Keskhaigla teeb koostööd SA Väärtustades Elu raseduskriisinõustajatega, kes pakuvad psühholoogilist toetust ja vajalikku teavet, et tuleksid paremini toime rasedusest tingitud keerukate olukordadega.

Lapseootus ei mahuta endasse alati ideaalpilti täiuslikust rasedusest ja perekonnaõnnest, mille me sageli oma ootustes enesele ja oma partnerile seame. Probleeme võib tekitada kohanemisprotsess uue olukorra ja muutustega naise-mehevahelistes suhetes.

Teisalt võib olla tegu ootamatu situatsiooniga – raseduse katkemine/peetumine, soovimatu rasedus, raseduse katkestamine, viljatus ning sellega seotud uuringud ja ravi, haige või puudega lapse sünd, lahkuminek raseduse ajal ja lapse surm. Sellisesse olukorda sattunud naine, mees või pere ei tohiks jääda oma murega üksi ning peaks paluma abi raseduskriisi nõustaja või ämmaemanda käest.

  • Nõustamisele saad pöörduda kõikidel tööpäevadel. Vastuvõtule saad registreerida registratuuris, lühinumbril 666 1900 või naistearsti/ämmaemanda kaudu.
  • Sulle pakuvad tuge spetsiaalse ettevalmistusega raseduskriisi nõustajad – psühholoogid ja psühholoogilised nõustajad.
  • Nõustamine on nii eesti kui vene keeles ning on tasuta.
Go to top