Loomuliku sünnituse kulgu ei sekkuta, vaid arvestatakse naise soovide ja intuitsiooniga.

Naisele looduse poolt antud võime sünnitada on erakordne. Raseduse kestel end kehaliselt ja vaimselt ette valmistades lood positiivse sünnituskogemuse eeldused nii endale kui ka lapsele. Loomuliku sünnituse soovi korral jälgime füsioloogilise ehk loomuliku sünnituse põhimõtteid ega sekku sünnituse kulgu.

Soovitame sul varakult oma ootused eelseisva sünnituse osas läbi mõelda ning tugiisikuga need sünnitusplaani kirja panna. Sind sünnitusel abistav ämmaemand tutvub ja arvestab nendega, olles toetav ning julgustav.

Normaalselt ja loomulikult kulgenud sünnituse korral on sul koos vastsündinuga võimalus sünnitusmajast lahkuda juba 6 tundi peale sünnitust – kojumineku üle otsustab lastearst. Vara koju lahkunud peredele pakume ämmaemanda sünnitusjärgset koduvisiiti.

Kui sul on soov koostada oma sünnitusplaan ja sünnitada loomuliku sünnituse põhimõtete järgi, siis soovitame sul külastada meie aktiivsünnituse loengut, osaleda loomulikuks sünnituseks ettevalmistaval võimlemises-vestlusringis ja küsida lisainformatsiooni ämmaemanda käest, kelle juures oled rasedusega arvel.

Nahk-naha kontakt

Kõigile heas seisundis sündinud ajalistele k.a plaanilise keisrilõike teel sündinud lastele teostame kohe sünnijärgselt nahk-naha kontakti.

Mis on nahk-naha kontakt?

Nahk-nahk kontakt tähendab, et laps on vahetult peale sündi paljalt ema või isa rinna vastas.

Nahk-naha kontakt on vajalik, sest

  • aitab hoida vastsündinu kehatemperatuuri stabiilsena (ei teki vastsündinu alajahtumist)
  • vähendab sünnitusjärgset stressi nii emal kui vastsündinul
  • aitab hoida vastsündinu veresuhkru taset kõrgemal
  • aitab lapse organismil kohaneda samade bakteritega mis emal
  • vastsündinul, kes on olnud nahk-naha kontaktis vähemalt 1h, õnnestub imemise alustamine paremini ja sageli ilma kõrvalise abita
  • tagab suurema emotsionaalne rahulolu nii emal kui vastsündinul
  • aitab tõsta enesekindlust ja usalduse tekkimist nii emal kui vastsündinul
  • tugevam ema-lapse omavaheline side
Go to top