Vesisünnitus

Soovime, et tunneksid end meie sünnitustoas mugavalt. Meie eesmärgiks on tagada sulle ja lapsele turvaline sünnitus südamlikus ja osavõtlikus õhkkonnas.

Meie sünnitusosakonnas on 8 kaasaegse varustusega sünnitustuba sealhulgas 4 vanni.

Vee kasutamise eelised sünnituse ajal

Vesi on tuntud oma terapeutiliste omaduste poolest. Sünnitusel kanduvad vee terapeutilised omadused üle nii emale kui lapsele. Vesi aitab sünnitust leevendada ja naisel saada paremat kontrolli emaka kokkutõmbumisest tingitud valude üle.

Vees olles saab paremini kontrollida oma hingamisrütmi ning lihaste lõõgastumist. Lõdvestunud keha toodab ka vähem stressihormoone. Vesi hoiab naise organismi nn. säästurežiimil ja kõhupiirkonnas on verevarustus parem. Meie juures on võimalus vesisünnituseks ning kasutada erinevaid kaasaegseid meetodeid sünnitusvalude leevendamiseks. Vajadusel tagame kiire ning professionaalse arstiabi sulle ja lapsele.

Vettesünnitus

Normaalselt kulgenud rasedusega on võimalus soovi korral sünnitada vette. Meil on selleks olemas 4 vanni ja väljaõppe saanud ämmaemandad. Vette soovitame minna sünnituse aktiivses faasis ja olla vees korraga 2 tundi. Vannivee temperatuur jääb 32C -36C vahele. Vettesünnitusel õnnestub väljutusperioodis kasutada spontaanset pressimist ja aktiivset pressimist ei toimu.

Mis veel valude puhul aitab?

Sünnituse ajal soovitame palju liikuda ning kasutada asendeid, mida just sinu keha õigeks peab. Massaaž, vann, dušš ja soe kott – nende kasutamiseks saad nõu ämmaemandalt. Soovitame sünnituse ajal piisavalt juua. Gaseerimata vesi või taimetee aitab organismil taastuda.
Sünnituse valutustamiseks on võimalik kasutada ka naerugaasi, ravimeid ja epiduraalanalgeesiat ehk seljasüsti. Sobivaima meetodi leidmisel juhendavad sind meie ämmaemandad ja arstid.

Keerukamete olukordade puhuks on sünnitusosakonnas intensiivravi palatid, kus emale ja vastsündinule on abiks oma ala parimad spetsialistid.

Go to top